Rado Bogasch w natarciu

Rado Bogasch w natarciu

Nie dość, że jest jednym z najlepszych technicznie DJ-ów w Polsce to jeszcze utalentowany z niego grafik i web designer. Rado Bogasch swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął we Wrocławiu, by zahaczając o Sopot, trafić do Londynu i połączyc siły z kolektywem VJskim Exceeda i wytwórnią Split Records. Po powrocie do kraju Rado zajął się organizacją cyklu imprez pod nazwą „Trash it” a w 2005 roku podjął się współorganizacji festiwalu Femev w Płocku.

Rado Bogasch znany jest przekraczania limitów i ograniczeń w muzyce elektronicznej – z powodzeniem mixuje techno, deep house, disco oraz łączy wpływy Detroit-Chicago dodając coś z minimalu i IDM. Redefiniując gatunki artysta po zakończeniu seta pozostawia publikę zaskoczoną, lecz usatysfakcjonowaną.  W swojej karierze Rado miał okazję supportować artystów takich jak Apparat, Isolée, The Mole,Lowtec, Deadbeat, Luke Vibert, Jan Jelinek, Jori Hulkkonen co tylko potwierdza jego podejście do różnorodności oraz otwarty na zmiany, kreatywny umysł.

W nadchodzący nowy rok Bogasch postanowił wkroczyć z impetem. Wkrótce zostanie wydana kompilacja dwóch mixów „Warm&Cold”, do której okładki zaprojektował także Rado. Grafika jest inspirowana nastrojem każdego z mixów – na okładkach pojawią się zimno i ciepłolubne zwierzęta. Co więcej w 2014 roku minie 20lat od kiedy DJ stanął za deckami. Planowany jest także cykl imprez z udziałem wyjątkowych artystów, a zasięg działalności Bogascha w 2014 roku nie ogranicza się tylko do Warszawy.

Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać wybuchu tej kreatywnej bomby 🙂